«ششمین جشنواره مجازی کتاب‌ خوانی» از روز یکشنبه ۱۵ مردادماه آغاز به کار کرد.

بیژن پورمند رییس فرهنگ‏سرای فردوس با اشاره به رونمایی از سایت جشنواره‏‌های مجازی طی روزهای گذشته، از آغاز به کار «ششمین جشنواره مجازی کتاب‌ خوانی» هم­زمان با برگزاری جشنواره تولید کتاب‌­های صوتی خبر داد که با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه پنج گفت: جشنواره مجازی کتاب‌ خوانی که با مشارکت فرهنگسرای فردوس و مدیریت کتابخانه‏‌ها و ترویج فرهنگ کتاب ‏‌خوانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران اجرا می‌‏شود، یک مسابقه سراسری است که از میان رمان‌ها و داستان‌های مطرح ایران و جهان در فضای مجازی و به صورت اینترنتی برگزار می‏‌شود. اهداف این جشنواره ترویج فرهنگ کتاب‌ خوانی، افزایش سرانه‏ مطالعه کتاب در کشور، معرفی آثار ارزشمند ادبیات داستانی ایران و جهان، استفاده مفید از فضای مجازی حول موضوعات فرهنگی، هنری و کتاب‌‏خوانی و همچنین اهمیت مشارکت و همبستگی اجتماعی است.

او با اشاره به رده‌های سنی و بخش‌های مختلف این جشنواره، بیان کرد: این دوره از جشنواره نیز در سه بخش کودک (۳تا ۷سال)، نوجوان (۸ تا ۱۵ سال) و بزرگسال (۱۶سال به بالا) اجرا می‌شود. شیوه پاسخ‌گویی به پرسش‌ها برای بزرگسالان به صورت تشریحی و با موضوع رمان است که داوطلبان و علاقه‌مندان به دو طریق، با انتخاب یک یا چند اثر از کتاب‌های معرفی‌شده در بخش بزرگسال و یا با پیشنهاد رمان دیگری به غیر از رمان‌های معرفی‌شده از طرف فرد شرکت‌کننده، امکان شرکت در این بخش را دارند.

پورمند در ادامه به بخش نوجوان و کودک اشاره کرد و افزود: این گروه سنی می‌توانند با پاسخ‌گویی تشریحی به چهار پرسش مطرح‌شده، در جشنواره شرکت کنند؛ در این بخش رمان‌های مناسب نوجوانان وجود دارد و در بخش کودک نیز، با ارسال عکس از نقاشی کودکان که حاصل برداشت آن‏ها از داستان مناسب این رده سنی است، با همسالان خود به رقابت بپردازند.

رییس فرهنگسرای فردوس همچنین در خصوص نحوه شرکت در بخش خانواده و تکریم زندگی از محورهای دیگر این جشنواره، یادآور شد: پاسخ‌گویی به پرسش‌های این بخش با موضوع همسایه‌داری و فرهنگ آپارتمان‌نشینی به صورت تستی (چهارگزینه‌ای) است که علاقه‌‏مندان می‏‌توانند با مطالعه سوالات و پاسخگویی تستی، در این بخش از جشنواره شرکت کنند.

او درباره روش شرکت در بخش‌های مختلف این جشنواره گفت: علاقه‏‌مندان برای شرکت در «ششمین جشنواره مجازی کتاب‌ خوانی» می‏‏‌توانند ابتدا به سایت جشنواره مراجعه و ثبت‌نام کنند و تا پایان بیستم آذرماه ۱۳۹۶، پاسخنامه‏‌های بخش نوجوان و بزرگسالان، همچنین عکس نقاشی کودکان را از طریق سایت جشنواره یا از طریق تلگرام دبیرخانه به شماره ۰۹۱۹۷۷۴۳۳۴۸ ارسال کنند.

بر اساس خبر روابط عمومی فرهنگسرای فردوس، علاقه‌‏مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‏‌توانند به دبیرخانه جشنواره، واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، بعد از تقاطع شهید سلیمی جهرمی، فرهنگسرای فردوس، کتابخانه فردوس مراجعه کنند.

«جشنواره مجازی کتاب‌ خوانی» کلید خورد
«جشنواره مجازی کتاب‌ خوانی» کلید خورد

نمایش ها و رویدادهای کودکانه این ماه را با این لینک دنبال کنید…

[irp posts=”19550″ name=”نمایش فیل کوچولو”]