مرحله منطقه‌ ای رقابت‌ های بیستمین جشنواره قصه‌ گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۳۰ آبان ۹۶ با حضور ۱۸۴ قصه‌ گوی ایرانی فعالیت خود را آغاز می‌ کند.

میزبانان پنج منطقه کشوری بیستمین جشنواره بین‌ المللی قصه‌ گویی نیز معرفی شدند.

رقابت ۱۸۴ قصه‌ گوی ایرانی در جشنواره کانون پرورش فکری
رقابت ۱۸۴ قصه‌ گوی ایرانی در جشنواره کانون پرورش فکری

بر این اساس، نخستین جلسه هماهنگی با مدیران اجرایی حوزه‌های کشوری بیستمین جشنواره بین‌ المللی قصه‌گویی در حالی برگزار شد که پیش از آن استان‌ های آذربایجان شرقی، مرکزی، اصفهان، یزد و سمنان به عنوان حوزه‌های یک تا پنج کشوری معرفی شده بودند.

در این میان با ابلاغ احکام هادی یوسف‌ زاده‌ بیرق، جهانبخش قنبری، مهدی قربانی، عباسعلی دانافر و مهدی جمال، (مدیران کل کانون این استان‌ ها) ۱۸۴ قصه‌گو از ۳۱ استان کشور رقابت خود را از ۳۰ آبان تا اول دی ۱۳۹۶ برگزار خواهند کرد.

بر همین اساس در دیدار مسوولان این حوزه‌ها با رضا قمرزاده دبیر جشنواره و معاون فرهنگی کانون، سازمان‌نمای اجرایی جشنواره در حوزه‌های کشوری، برنامه زمان‌بندی و برنامه‌های پیش‌ بینی شده در بخش اجرای قصه‌ گویی و بخش علمی جشنواره، تعیین و ارایه شرح وظایف کمیته‌ های اجرایی در استان‌ های میزبان به بحث گذاشته شد.

بر اساس این خبر، استان آذربایجان شرقی میزبان ۳۴ قصه‌ گو از استان‌های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین و گیلان، استان مرکزی میزبان ۴۰ قصه‌گو از استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، همدان و قم و استان اصفهان میزبان ۴۰ قصه‌گو از استان‌های بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، فارس، کهگیلویه و بویراحمد و اصفهان خواهند بود.

همچنین ۲۸ قصه‌گو از استان‌های هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد میهمان استان یزد می‌شوند و ۴۲ قصه‌گو از استان‌های البرز، تهران، خراسان رضوی و شمالی، گلستان، مازندران و سمنان میهمان استان سمنان خواهند بود.

بیستمین جشنواره قصه‌ گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهمن ۹۶ در حالی برگزار خواهد شد که پیش‌تر محورهای بخش قصه‌گویی این جشنواره «قصه‌گویی آزاد» با درون مایه آموزشی، تربیتی (ویژه قصه‌ گویان ایرانی و خارجی)، «رضوی» (ویژه قصه‌گویان ایرانی) و «ادبیات عامه و فولکلور – شاهنامه و…» (ویژه قصه‌ گویان ایرانی) اعلام شده بود.