مهم نیست که چقدر مراقب باشید ممکن است شما احتمالا جوش های پوشک را در برخی موارد احساس کنید. بیشتر بچه ها اینطورند. پس برنامه ریزی کنید که یاد بگیرید چگونه با جوش های پوشک مواجه شوید و از بروز زخم ها جلوگیری کنید. پایین کمر کودک از این بابت از شما متشکر است! جوش های پوشک چه موقع ایجاد می شوند؟ علل خارش پوشک : نگه داشتن یک پوشک مرطوب یا کثیف به مدت طولانی سایش یا عرق سوز شدن در برابر پوشک عفونت مخمر عفونت باکتریایی واکنش آلرژیک به پوشک جوش های بی ضرر که در پوست سر کودک دیده میشود، همچنین میتواند در پایین هم دیده شود. این جوش ها توسط دکترها دراماتیت سبوریک نامیده می شود. که باعث قرمزی، زبری و ورم پوست میشود و بدون دارو هم درمان میشود.

جوش های پوشک چه موقع ایجاد می شوند؟
جوش های پوشک چه موقع ایجاد می شوند؟

شما ممکن است اینها را در جاهای دیگر بدن کودک هم مشاهده کنید. بیشتر بخوانید …   ۶ علت ایجاد جوش پوشک در نوزادان جوش های پوشک وقتی ایجاد می شود که: وقتی بزرگتر می شوند، بین سنین ۹ تا ۱۲ ماهگی خوابیدن با پوشک کثیف وقتی اسهال می شوند وقتی شروع به خوردن مواد جامد می کنند مصرف آنتی بیوتیک یا وقتی شما آنتی بیوتیک مصرف می کنید. نکاتی برای درمان جوش های پوشک : دست هایتان را قبل و بعد عوض کردن پوشک بشویید. پوشک بچه را بیشتر چک کنید، اگر کمی مرطوب یا کثیف بود بلافاصله عوض کنید. از آب معمولی استفاده کنید. هنگامی که می خواهید پوست کودک را پاک کنید از تمیز کننده ضعیف استفاده کنید. به آرامی و با مالش پوست را تمیز و خشک کنید. اگر از دستمال مرطوب استفاده میکنید ملایمش را انتخاب کنید، سعی کنید از نوعی که رایحه یا الکل دارد اجتناب کنید. یا از پارچه های نرم و تمیز استفاده کنید.

اطمینان حاصل کنید که قبل از قرار دادن پوشک تمیز آن منطقه خشک و تمیز باشد. از بطری های دارای سرنگ برای شستشو استفاده کنید که هم تمیز و خیس شود و زخم هم نشود. اجازه دهید نوزادتان تا جایی که میتواند بدون پوشک باشد، نداشتن پوشک باعث بهبود سریعتر پوست کودک میشود. برای جلوگیری از کثیف شدن این کار را بعد از فعالیت روده انجام دهید. کرم ها ، پمادها ، پودرها این محصولات به دنبال از بین بردن خارش پوست کودک و یا ایجاد یک مانع حفاظتی است و البته هر دو! قبل از قرار دادن پوشک تمیز در آن محل کرم یا پماد بمالید. به دنبال تهیه لیستی از عناصر اکسید روی و وازلین باشید. اگر از پودر استفاده میکنید آن را از صورت کودک دور نگه دارید. پودر میتواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. ابتدا آن را روی دست خود بریزید بعد آن را به پوست کودک بزنید. کرم های هیدروکورتیزون را از داروخانه ها تهیه کنید ، مگر آن که دکترتان اجازه نداده باشد.

پوشک را عوض کنید یا طریقه ی شستشو را عوض کنید. بعضی والدین این کارها را نیز روی کمتر شدن جوش ها مؤثر می دانند: نوع پوشک را عوض کنید. اگر از پارچه استفاده می کنید، یکبار مصرف را امتحان کنید یا مارک پوشک را عوض کنید. اگر پارچه را می شویید مواد تمیز کننده را تغییر دهید. مواد شوینده خفیف و ضد حساسیت را استفاده کنید یا نصف فنجان سرکه به چرخه شستشو اضافه کنید. وقتی با دکتر تماس بگیرید که: جوش ها بدتر می شوند یا بعد از ۲ یا ۳ روز درمان تغییری نمی کنند. کودکتان تب دارد یا بی حال به نظر می رسد. مایع زرد عسلی می بینید. این ممکن است عفونت باکتریایی باشد که نیاز به مصرف آنتی بیوتیک دارد. علائم عفونت مخمر را بدانید: دیده شدن جوش های متورم قرمز یا ضایعات سفید و زخم در محل بسته شدن پوشک. جوش های قرمز کوچک خارج از منطقه پوشک. قرمزی پوست کودک. متخصص اطفال می تواند یک داروی ضد قارچی تجویز کند تا این ها را از بین ببرد. بیشتر بخوانید …   ۷ توصیه برای جلوگیری از حساسیت پوست نوزاد به پوشک