به عنوان یک پدر فرزند ۱۰ ساله این یک نیاز شدید بود که من یادداشت های جدید از دانشگاه میشیگان که مرکز رشد و توسعه انسانی است چاپ کنم که به والدین کودکان ۴ تا ۱۱ ساله که از ” اعتیاد به دنیای مجازی در کودک ” رنج می برند کمک کند. مقاله یو ام در امریکا میزان مشکلات رسانه ای و اعتیاد به رسانه های مجازی در کودکان را گزارش می کند که اخیرا در مجله معروف “روانشناسی فرهنگ رسانه ای” چاپ شده است.

۹ علامت هشدار دهنده اعتیاد به دنیای مجازی در کودک
۹ علامت هشدار دهنده اعتیاد به دنیای مجازی در کودک

  نظارت خانواده ها بر استفاده کودکان و نوجوانان از فضای مجازی محقق سارا دورماف با تحقیق روی کودکانی که چند ساعت در روز با برخی از انواع دستگاه دیجیتال به طور خود به خود ارتباط برقرار می کنند ، پیش بینی کرد که عواطف درونی و مشکلات اجتماعی با اعتیاد به دنیای مجازی در کودک ارتباط دارد. دورماف و دیگر محققان و پزشکان میزان استفاده از صفحه مجازی را به عنوان مساله ی مهمی در تعیین اینکه این استفاده از دنیای مجازی طبیعی یا غیر طبیعی؛ سالم و یا ناسالم است، تعیین می کنند.

آنها بر این باورند مهمترین مسئله این است که آیا استفاده از صفحه مجازی باعث بروز مشکلات در زمینه های دیگر زندگی می شود یا به فعالیت روزمره تبدیل شده است. محققان بر عادت های مشکل ساز نوجوانان و جوانان تمرکز کرده اند و با تصویر برداری از مغز آنها متوجه شده اند که اختلالاتی در مغز و اعصاب این افراد وجود دارد. به عنوان مثال، در پست اخیر وبلاگ روانشناسی امروز، تصویربرداری از مغز نوجوانان معتاد به رسانه های نمایشی که اختلالات مغز و اعصاب را در آنها نشان میداد ، گزارش داده ام. در مارس ۲۰۱۷ تحقیق دیگری انجام شده است که استفاده بیش از حد از صفحه مجازی باعث انزوای اجتماعی در میان بزرگسالان جوان شده است. سارا دورماف معتقد است که تحقیقات اخیر دانشگاه میشگان که به علائم هشدار دهنده اعتیاد به صفحه مجازی در کودکان ۴ تا ۱۱ ساله اشاره می کند، یک ابزار ارزشمند برای والدین، پزشکان و محققان است.

 کنترل ناموفق:

برای کودکم سخت است که از صفحه های مجازی استفاده نکند. کم شدن علاقه: صفحه مجازی تنها چیزی است که فرزند من را تحریک می کند.

دغدغه:

صفحه مجازی همه آن چیزی است که فرزند من درباره آن فکر می کند .

پیامدهای روانی اجتماعی:

استفاده فرزند من از صفحه مجازی با فعالیت های خانوادگی تداخل پیدا می کند.

۹ علامت هشدار دهنده اعتیاد به دنیای مجازی در کودک
۹ علامت هشدار دهنده اعتیاد به دنیای مجازی در کودک

استفاده:

استفاده فرزند من از صفحه مجازی مشکلاتی برای خانواده ایجاد می کند.

صرف نظر کردن:

زمانی که فرزندم نمی تواند از صفحه مجازی استفاده کند ناامید می شود. تحمل: مقدار زمانی که کودکم میخواهد از محیط مجازی استفاده کند، همچنان افزایش می یابد. فریب: کودک من به صورت پنهانی از صفحه مجازی استفاده می کند.

فرار / تسکین حالت:

هنگامی که کودک من روز بدی داشته باشد، صفحه مجازی تنها چیزی است که احساسش را بهتر می کند.

در سراسر جهان،کودکانی که از محیط مجازی در شیوه های ناسالم استفاده می کنند و یا ظاهرا “در فضای مجازی گم شده اند” با مشکلات روابط بین فردی و سایر علائم عاطفی روبرو می شوند. در نهایت، یک پیامد مهم وجود دارد و آن این است: این مطالعه رابطه بین مشکلات عاطفی و رفتاری، با اعتیاد به محیط مجازی را اثبات نمی کند