"از این طرف نگاه کن" به انگلیسی ترجمه شد
“از این طرف نگاه کن” به انگلیسی ترجمه شد

نسخه انگلیسی کتاب تصویری «از این طرف نگاه کن» اثر علی خدایی از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «از این طرف نگاه کن» اثر علی خدایی که با ایده‌های تصویری و خلاقیت‌های تصویری ساخته شده، به تازگی از سوی سیامک مظلومی به زبان انگلیسی برای مخاطبان گروه سنی «ب» ترجمه شده است.

در این کتاب که از برگزیدگان هفدهمین دوره انتخاب کتاب‌ سال شهید حبیب غنی‌پور بوده، روایت و داستان براساس تصویر به‌وجود آمده است.

خدایی در کتاب «از این طرف نگاه کن» به نوعی به زاویه دیدهای گوناگون ارزش گذاشته و سعی کرده انعطاف‌پذیری را به تصویر بکشد. در این اثر یک تابلوی نقاشی نیمه انتزاعی در جنگلی نشان داده می‌شود که در ظاهر و نگاه اول شکل مشخصی ندارد و حیوانات مختلف وقتی به این تابلو می‌رسند هرکدام براساس نگاه خودمحوری‌شان، تصویری از خودشان را در تابلو پیدا می‌کنند. در عین‌حال وقتی نظرات سایر حیوانات را می‌شنوند نظر و نگاه آن‌ها را نیز می‌پذیرند و می‌توانند تصویر دیگر حیوانات را نیز در تابلو ببینند و نگاه انعطاف‌پذیرشان را نشان دهند و در آخر همه برای اینکه نگاه زرافه را درک کنند خود را مجبور می‌کنند به شکل وارونه به تابلو نگاه کنند.

در بخشی از این کتاب که با عنوان «Look At This Way» منتشر شده است، می‌خوانیم: «همه مدتی به نقاشی نگاه کردند، اما قورباغه‌ای در آن ندیدند. شیر گفت: ما همه در نقاشی هستیم، اما قورباغه نیست. قورباغه گفت: مگر شما آن قورباغه‌ی بزرگ را نمی‌بینید؟»

نسخه فارسی این کتاب ۴۰ صفحه‌ای سال ۱۳۹۶ از سوی کانون منتشر شده است و انتشارات University of Science and Technology of China Press از کشور چین نیز این کتاب را به مدت پنج سال از کانون پرورش فکری خریداری کرده و به زودی آن را به چاپ خواهد رساند.

نسخه انگلیسی کتاب «از این طرف نگاه‌ کن» با قیمت ۱۵هزار تومان عرضه شده است.

پاسخ دهید

نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید